ENBRA patří mezi úspěšné a transparentní lídry české ekonomiky. Nově uspěla v soutěži Ocenění českých lídrů

30. 11. 2022
Společnost ENBRA se umístila na 2. místě mezi jihomoravskými firmami v soutěži Ocenění českých lídrů. Do letošního finále soutěže se probojovalo 111 společností s nejlepšími ekonomickými výsledky z celkového počtu 1527 podniků. Projekt zahrnoval firmy, které jsou páteří české ekonomiky a zajišťují sociální i ekonomickou stabilitu České republiky.

Soutěže se účastnily úspěšné a transparentní české firmy, které jsou významnými daňovými přispěvateli, vytvářejí stabilní sociální klima a podporují rozvoj ve svých regionech. Zapojit se tak mohli majitelé obchodních kapitálových společností, firmy s minimálně čtyřletým účetnictvím a podniky s ročním obratem od 200 milionů korun, které mají minimálně 50 zaměstnanců.

Polovinu ze zúčastněných firem tvořily rodinné podniky. Výběr nejlepších společností ze všech 14 krajů České republiky měl na starosti odborný garant soutěže, jímž je společnost CRIF – Czech Credit Bureau společně s porotou projektu. Data byla sbírána od roku 2019 do roku 2021. V první trojce pro Jihomoravský kraj se kromě společnosti ENBRA umístila ještě vítězná společnost Oknostyl, třetí pak skončila firma Gumex. 

„Máme nesmírnou radost z ocenění českých lídrů ekonomiky, je to pro nás signál, že svoji práci odvádíme dobře. Druhé místo za Jihomoravský kraj je pro nás také hnacím motorem do budoucna,“ říká Jana Vlachová Rasochová, ředitelka společnosti ENBRA.