Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla lze využít v každém objektu, kde je třeba kontroly a regulace kvality prostředí moderním a úsporným zdrojem tepla s možností chlazení. Nízkoteplotní tepelná čerpadla ENBRA představují monoblokový úsporný zdroj tepla či chladu určený jak pro samostatné užití, tak i pro užití v kaskádových systémech. Díky plynule řízenému výkonu Scroll kompresoru a ventilátoru jsou hospodárná a vyznačují se vysoce tichým provozem. 

Tepelná čerpadla ENBRA nabízíme v různých variantách (tepelné čerpadlo vzduch vzduch, tepelné čerpadlo vzduch voda), s různými výkonnostními parametry a také v různých sestavách, kde např. varianta s integrovaným energetickým zásobníkem a průtokovým ohřevem vody z pohledu požadovaného hygienického procesu ohřevu vody splňuje vysoké nároky nejen na kvalitu přípravy, ale zároveň i na vzhled. Zařízení disponují rozhraním 0–10 V pro nadřazenou regulaci, mají funkci chlazení a při doplnění o volitelný elektrodohřev se standardní výstupní teplota zvyšuje u každého čerpadla o 5 °C. Tepelná čerpadla jsou připravena pro integraci do moderních systémů dálkového dohledu a řízení tzv. Internetu věcí (IoT).

Nízkoteplotní tepelná čerpadla ENBRA mohou být osazena difuzorem pro dosažení extrémně tichého chodu či doplněna o volitelné příslušenství – zcela intuitivní uživatelské rozhraní ovladače Hi-T v českém jazyce či volitelný GI modul pro spínání bivalence a řízení přípravy TV. Všechna tepelná čerpadla ENBRA jsou certifikovány nezávislou autorizovanou zkušebnou Eurovent.

 

5 rad pro výběr tepelného čerpadla

Tepelná čerpadla ENBRA Monoblok V5

Tepelná čerpadla ENBRA Monoblok V5

Moderní, úsporný zdroj tepla s možností chlazení. Díky plynule řízenému výkonu kompresoru i ventilátoru dosahuje hospodárného a tichého provozu.

Prohlédnout
Tepelná čerpadla velkých výkonů i-HP (25 - 70kW, provoz do -15°C)

Tepelná čerpadla velkých výkonů i-HP (25 - 70kW, provoz do -15°C)

výkonné zdroje pro bytovou výstavbu, průmysl i centrální zásobování teplem

Prohlédnout
Tepelná čerpadla velkých výkonů i-HP LT (25 - 50kW, provoz do -25°C)

Tepelná čerpadla velkých výkonů i-HP LT (25 - 50kW, provoz do -25°C)

výkonné zdroje pro bytovou výstavbu, průmysl i centrální zásobování teplem využívající technologii EVI pro zvýšení provozních rozsahů

Prohlédnout
Nepřímoohřevné zásobníky NOR HP

Nepřímoohřevné zásobníky NOR HP

Zásobník určený pro tepelná čerpadla se zvětšenou plochou výměníku.

Prohlédnout

Konfigurátor

Zkuste si sami navrhnout řešení pro vytápění a ohřev vody z pohodlí domova.

Více informací