13029.jpg

Bezpečně odložit roušku? Ano, v čistém vzduchu.

3. 8. 2020
Vyzkoušeli jsme čistič vzduchu do kanceláří a zasedacích místností a zůstali jsme u něj.

Jako každá firma řešíme i my situaci spojenou nejen s potenciální nákazou COVID-19, ale i riziky opakujících se chřipkových epidemií a jiných problémů s čistotou prostředí. Jde samozřejmě především o ochranu zdraví našich zaměstnanců a zákazníků, ale také například o snižování nákladů spojených s absencemi kvůli nemoci.

Jsme technicky orientovaná firma a musíme jít s dobou. Již při předcházející koronavirové vlně jsme jako jedni z prvních v republice zavedli nový systém prevence šíření onemocnění, digitální prohlášení o bezinfekčnosti (více se dozvíte zde). Jako většina dalších progresivních společností jsme podnikli mnoho kroků a opatření, která poskytují alespoň určitou míru ochrany. Stále je však potřeba myslet také na psychickou pohodu uvnitř firmy. V běžném pracovním rytmu je velmi těžké dlouhodobě držet dvoumetrové vzdálenosti mezi lidmi a pokřikovat na sebe na poradách s rouškami přes obličej. Proto jsme začali hledat lepší řešení.

Působíme mimo jiné také v oboru vzduchotechniky, proto jsme využili možnosti, která nám byla v tu chvíli nejblíže. Pořídili jsme si desinfekční čistič vzduchu, který tvoří filtrační souprava pro čištění vzduchu složená z UV-C lamp (germicidy) a vysoce účinných filtrů. Pouze jej postavíte na místo a připo­jíte do běžné 230 V zásuvky. Nejsou třeba žádné zásahy do vzduchotechniky, přístroj nemá žádné nároky na instalaci. Čistí vzduch velmi efektivně od virů, bakterií a prachu jak v neklimatizovaných, tak kli­matizovaných prostorách. Mohli jste se s tímto typem zařízení setkat v čekárnách u lékaře, v ordinacích zubařů a dalších zařízeních, kde běžně vzniká vysoká koncentrace virů a bakterií.

Přístroj, který využíváme my má garantovanou účinnost 99,995% při zadržování částic o velikosti až 0,3 mikronu. Zničí tedy i koronavirus a virus chřipky. Dle odborníků je filtrační účinnost roušky v závislosti na použitém materiálu okolo 60%, u respirátorů dle třídy 80 – 99,9%. Problém většiny zařízení je dostatečný výkon. Náš přístroj na rozdíl od ostatních má vysoký výkon čištění (600 metrů krychlových za hodinu), což odpovídá naší zasedací místnosti o velikosti o rozloze 6x10 metrů pro 40 osob, kde dojde ke kompletní obnově vzduchu za 18 minut.

Většina odhadů na téma, kam se bude pandemie vyvíjet, se shoduje na tom, že se koronaviru a dalších potenciálních hrozeb ještě nějaký čas nezbavíme. Proto se mnoho firem připravuje a v současné době je na trhu tak velký zájem o tento typ ošetření vzduchu, že dodavatelé nestíhají plnit poptávku. Máme nyní možnost objednat tento čistič pro podzimní/zimní sezónu a zařadit jej do nabídky. Měli byste zájem o pronájem či nákup?

Kontaktujte nás, Vaše ENBRA