ENBRA

Stacionární plynový kotel ENBRA CD/Z40S umožňuje ohřev teplé užitkové vody v kondenzačním režimu

31. 1. 2018

Stacionární kondenzační kotle řady ENBRA CD HS a CD/Z40S nabízejí vysokou účinnost až 108,5 % a široký rozsah modulace výkonu. Díky patentovanému systému DUOPASS mohou stacionární kotle ENBRA CD/Z40S ohřívat teplou užitkovou vodu též v kondenzačním režimu. Díky tomu jsou při přípravě užitkové vody až o 10 % úspornější než jiné kondenzační kotle bez této technologie. Kotle mohou sloužit jako kvalitní a úsporná náhrada starých plynových stacionárních zařízení.

Stacionární plynové kotle řady ENBRA CD HS umožňují úsporně vytápět rodinné domy a další objekty s velmi vysokou účinností až 108,5 % danou kondenzační technologií ohřevu. Kotle je možné použít též pro ohřev teplé vody v externím zásobníku (řada ENBRA CD HS), nebo integrovaném nerezovém 40litrovém zásobníku (řada ENBRA CD/Z40S). Zákazník si může vybrat kotel o výkonu 24, 28 či 34 kW. Výhodou kotlů řady ENBRA CD HS je široký rozsah modulace výkonu v poměru 1:9.

„Předností kotle řady ENBRA CD HS je velmi úsporný provoz s velmi vysokou účinností. Je to dáno hlavně kondenzační technologií ohřevu a širokým rozsahem modulace výkonu v poměru 1:9. Například kotel ENBRA CD24/Z40S může v případě potřeby pracovat s výkonem pouhých 2,8 kW a zároveň má k dispozici 24 kW pro komfortní přípravu užitkové vody,“ popisuje možnosti regulace výkonu kotle Roman Švantner, produktový manažer společnosti ENBRA, která se zabývá prodejem, instalací a servisem otopné techniky. „Široký rozsah modulace výkonu ocení například majitelé dobře zateplených a nízkoenergetických domů, kteří často požadují jen velmi nízký výkon otopné soustavy při zachování dostatečné dodávky teplé užitkové vody,“ doplnil Švantner.

Kotle ENBRA CD/Z40S jsou vybaveny unikátním systémem přípravy teplé užitkové vody DUOPASS, který zabezpečuje kondenzační provoz kotle i v režimu přípravy teplé vody. To umožňuje značné úspory ve srovnání s konkurenčními produkty na trhu. Zákazníci tak získají jeden z nejúspornějších ohřevů teplé vody na trhu. Kotle umožňují plnou a nezávislou regulaci výkonu pro vytápění i pro ohřev vody.

Kotle lze jednoduše připojit do nejrůznějších systémů chytrých domácností a je možné je ovládat pomocí pokojových termostatů typu OpenTherm, termostatů on/off i prostřednictvím externího řídícího signálu 0–10 V. Již v základním provedení též poskytují možnost ekvitermní regulace – tedy ovládání výstupní teploty otopné vody na základě změn venkovní teploty, přičemž není potřeba žádného ekvitermního regulátoru. Postačí pouze připojit čidlo venkovní teploty přímo do kotle a v regulaci kotle nastavit požadovanou ekvitermní křivku.

Plynové kondenzační kotle řady ENBRA CD HS a CD/Z40S mohou sloužit jako úsporná náhrada starších stacionárních kotlů. Jsou osazeny všemi potřebnými prvky (čerpadlo, expanze, odvzdušňovací a pojistné ventily, bypass a jiné), a není tedy třeba některé komponenty osazovat externě v topném systému. Díky kvalitnímu provedení a patentovanému celonerezovému výměníku vynikají dlouhou životností a nízkými náklady na údržbu. Velkou výhodou je rovněž tichý chod a v neposlední řadě 5letá záruka poskytovaná společností ENBRA zdarma.