Představujeme formy pomoci podnikatelům a živnostníkům v rámci COVID-19

17. 4. 2020
Vážení partneři, současné dění se dotýká prakticky každého a pro mnohé z nás je také velkým testem – nejen podnikatelské či živnostenské – odolnosti. Určitým pozitivem tak mohou být různé formy pomoci, které vy všichni z řad partnerských OSVČ či montážních firem můžete využít.

Rozhodli jsme se vám proto představit všechny dostupné možnosti na jednom místě. Zatím poslední novinkou je v tuto chvíli možnost pro všechny OSVČ postižené epidemií COVID-19 žádat o jednorázový příspěvek ve výši 25 tisíc korun, která byla spuštěna minulý týden. Všichni z řad živnostníků také mohou využít:

 

 

Pro podnikatelské subjekty jsou pak zřízeny stejné formy pomoci vyjma ošetřovného a jednorázového příspěvku pro OSVČ. Veškeré podrobnosti k jednotlivým možnostem pomoci lze v tuto chvíli nalézt například na webu Hospodářské komory, kam budou postupně přibývat i další v tuto chvíli plánované varianty (například odklad placení nájemného u prostor sloužících k podnikání, odklad splácení úvěrů apod.).

 

Vzhledem k tomu, že situace se vyvíjí nejen z hlediska ochranných opatření, ale také možné pomoci, prakticky každým dnem, jsme vám kdykoliv plně k dispozici. Můžete se na nás proto obracet s jakýmikoliv otázkami. Rádi poradíme nejen s tím, jak situaci okolo epidemie COVID-19 řešit, ale také vás nasměrujeme při podávání žádostí o různé formy pomoci. Díky partnerství s Cechem topenářů jsme navíc schopni pro vás vyhotovit i odborná a právní stanoviska vztahující se k aktuální situaci.

 

Ačkoliv ani nám nouzový stav ani ve společnosti Enbra neposkytuje nijak velký komfort, jsme si plně vědomi naší úlohy a pozice ve vztahu ke všem našich partnerům. Chceme vás proto všechny ujistit, že v tom nejste sami a že vám i v této nestandardní situaci jsme plně nápomocní.

Kontaktujte svého obchodního zástupce.

 

Tým Enbra.