Jak si dobře vybrat kotel a nespálit se

12. 10. 2018
Poradíme vám, jak si správně a chytře vybrat kotel a jeho dodavatele, abyste předešli v budoucnu nepříjemným překvapením a šetřili rozpočet.

Pro laika je těžké vybrat si v nepřeberné nabídce různých typů kotlů pro vytápění domácností a rodinných domů ten nejvhodnější. V podstatě představuje kotel pro většinu z nás jen „bílou krabici“.  A není se čemu divit. Technologický vývoj nabral šílené obrátky a vyznat se ve všech technických parametrech a vlastnostech bývá nadlidský úkol.

V první řadě je potřeba si uvědomit, že nepořizujete jen samotný kotel. Počítejte s tím, že s koupí kotle souvisí také jeho montáž a následné pravidelné revize a servis. Případy, kdy si lidé koupí kotel a teprve potom pracně shánějí firmu, která by jim ho namontovala a zprovoznila, nejsou zdaleka ojedinělé. Proto vybírejte dodavatele, který vám dokáže zaručit nejen dodávku kotle, ale i jeho montáž, uvedení do provozu, resp. pravidelné revize a také následný servis či náhradní díly.

Plynový kotel je v dnešní době nejdostupnější a nejrychlejší volbou pro vytápění domácností, pokud je zaveden plyn.  Kombinuje v sobě rozumné pořizovací náklady a současně nízké náklady na provoz. Plynové kotle jsou prakticky bezúdržbové, takže v zásadě zapnete, nastavíte teplotu a hned topíte. Efektivnější jsou prakticky už jen tepelná čerpadla.

Naše plynové kondenzační kotle se řadí mezi špičku na trhu. Z hlediska výkonu a efektivity provozu splňují nejpřísnější standardy a také emisní normy. Vyrábějí se v Evropě a vyznačují se unikátní konstrukcí nerezového výměníku, který je prakticky nezničitelný, zaručuje vysoký výkon a hlavně dlouhou životnost. ENBRA kotle nabízíme ve velké šíři variant, výkonů a příslušenství. Takže ať už máte vymyšlené jakékoliv zapojení, jsme si jisti, že pro vás máme nejvhodnější řešení.

ENBRA kotle standardně umožňují snadné propojení se systémy  „chytré domácnosti“ a můžete je na dálku ovládat pomocí mobilní aplikace. Kromě toho také nabízí oddělenou regulaci výkonu vytápění a přípravu teplé vody, což vám dodatečně sníží provozní náklady. U kotlů s integrovaným zásobníkem pak díky patentovanému řešení připravují teplou vodu až o 10% úsporněji. Prostě není nad to být „chytrý“ a šetřit peněženku.

Komfort je důležitý a nespornou výhodou našich kotlů je velmi nízká hlučnost při provozu, což v domácnosti zaručeně oceníte. Díky kompaktnějším rozměrům, na rozdíl od většiny konkurentů, naše kotle nezaberou moc místa a vejdou se i do stísněných prostor.

Zaručujeme vám, že naše nabídka kotlů, potřebného příslušenství a náhradních dílů je z 90 % vždy skladem. Takže vše rychle bez otravného čekání, než vám za měsíc dojde náhradní díl z druhého konce světa. U nás máte vše nejpozději do druhého dne.

V ČR disponujeme sítí 150 montážních a servisních partnerů a revizních techniků. Naše partnery si pravidelně školíme a nekompromisně dbáme na maximální odbornost a profesionalitu, bez toho to dnes prostě nejde. Takže ať jste z Prahy nebo z Karviné, rozhodně vás nenecháme ve štychu.

Našim zákazníkům poskytujeme poradenství i další služby a vždy vycházíme vstříc a dokážeme vám poradit nebo pomoci. Díky vlastnímu projekčnímu oddělení třeba s vypracováním nebo konzultací vašeho projektu. Nebo vám celý projekt zrealizujeme na klíč, bez zbytečných starostí. Jsme odborníci, máme zkušenosti a zázemí ryze české firmy, která na našem trhu působí už celých 25 let. Věříme, že pro vás budeme chytrou volbou a zárukou kvality.

Pokud vás zrovna pálí problematika nejvhodnějšího vytápění vaší domácnosti nebo domu a nevíte si rady s výběrem nejlepšího kotle, neváhejte nás kontaktovat.

Rádi vám zcela nezávazně poradíme.