ENBRA blok – betonová konstrukce pro fotovoltaické panely

22. 1. 2024
Rychlá neinvazivní instalace fotovoltaických panelů na ploché střechy je nyní mnohem snadnější, díky využití našich betonových ENBRA bloků.

Představte si klasický scénář instalace fotovoltaických panelů na plochou střechu, které upevňujete na hliníkovou konstrukci. Je to časově náročnější instalace, kdy musíte vše nejdříve rozměřit, následně vyvrtat díry do střechy a spoléhat na to, že jste neporušili plášť střechy. Při narušení pláště střechy  může do střechy začít zatékat

Představujeme vám rychlou neinvazivní instalaci fotovoltaických panelů na ploché střechy. Instalace je nyní mnohem snadnější, díky využití našich betonových ENBRA bloků.

 

Při montáži fotovoltaických panelů na plochou střechu můžete využít hliníkovou konstrukci nebo betonové ENBRA bloky. Výběr správné konstrukce je klíčový nejen při využívání solární energie, ale také při délce montáže panelů na střechu.

Image
Betonový blok_nákres

ENBRA blok

  • betonový blok na plochou střechu
  • snadná a rychlá instalace fotovoltaických panelů pomocí šroubů M8
  • samonosná konstrukce
  • univerzální velikost
  • náklon panelů 14°
  • využití pro jih, i výhod/západ
  • váha 46 kg

Jaký rozměr má ENBRA blok?

Rozměry ENBRA bloků jsou univerzální. Betonové bloky jsou vhodné pro panely o šířce 900 až 1400 mm.

Image
Fotovoltaika ENBRA Bloky rozměry

Žádné vrtání – rychlá instalace

Mezi hlavní výhodu ENBRA bloků patří, že umístíte panel na ploché střechy bez jakéhokoliv vrtání. Nehrozí tedy narušení povrchu střechy a tím eliminujeme riziko prosáknutí vody. Betonové bloky patří mezi neinvazivní a rychlou instalaci fotovoltaických panelů na rovné střechy. Protože hmotnost ENBRA bloku je 46 kg není potřeba další zatěžování. Naměříte potřebnou vzdálenost, jednotlivé bloky umístíte na střechu a můžete se věnovat snadné montáži panelů. Bloky jsou vyrobeny s profilací na uchycovací šrouby (M8). Šroub jednoduše nasunete, nasadíte kovový držák panelu, panel položíte a šroub dotáhnete a máte hotovo.

Kolik potřebujete bloků na instalaci?

Pro výpočet množství bloků na umístění panelů budete potřebovat znát počet panel a jejich rozmístění na střechu. Spočítáme si to na příkladu 12ti fotovoltaických panelů, které chceme rozmístit na střechu 4 + 4 + 4. Na každou řadu – počet betonových konstrukcí = počet panelů + 1. V našem případě tedy potřebujeme 15 ENBRA bloků.

Betonové konstrukce je potřebné podložit gumovou podložkou.

Image
Fotovoltaika ENBRA Bloky instalace

Srovnání betonových bloků vs. hliníkové konstrukce na ploché střechy

SrovnáníENBRA blokBěžná hliníková konstrukce
InstalaceNeinvazivní – bez vrtáníPotřeba vrtání pro upevnění na střechu
Rychlost montážeRychláTří násobek času (sestavení konstrukcí, instalace na střechu, zařezání)
Jednoduchost montážeStačí rozměřit a rozmístitJe třeba rozměřit, sestavit, sešroubovat, připevnit do střechy, zařezat přesahy.
Potřebné nářadíMetr, nůž (na přizpůsobení velikosti gumové podložky) + pak šroubovák na upevnění panelůŠroubovák, metr, klíč, pila, vrtačka + kotvící materiál do střechy
StabilitaSamonosná konstrukce bez potřeby dalšího zatěžováníPotřeba dodatečně zatížit
Stálost v časeBeton nepracuje, je stálý, nekorodujeSpoje se mohou časem povolit, kov může tvarově pracovat, korodovat