Monobloková tepelná čerpadla velkých výkonů

Středněteplotní tepelná čerpadla ENBRA představují monoblokový úsporný zdroj tepla či chladu určený jak pro samostatné užití, tak i pro užití v kaskádových systémech. Díky plynule řízenému výkonu Scroll kompresoru a ventilátoru dosahují mimořádně hospodárného a tichého provozu.

Výhodami tepelných čerpadel i-HP a i-HP LT jsou především vysoké hodnoty topného faktoru (certifikovány nezávislou autorizovanou zkušebnou Eurovent), dále možnost vzdáleného přístupu prostřednictvím internetu (vč. integrace do IoT – Internetu věcí) a navíc snadná instalace bez zásahu do okruhu s chladivem. Zařízení disponuje rozhraním 0–10 V pro nadřazenou regulaci. Výstupní teplota je max. 60 °C, s externím elektrodohřevem až 65 °C. Přínosem modelu LT je také záruka provozu až do -25 °C (EVI technologie).

Jednotlivé modely tepelných čerpadel se od sebe liší v určujících parametrech těchto produktů. Jsou to topný výkon (námi nabízené produkty od 24,72 kW až 64,84 kW při A7/W35), chladící výkon (od 21,04 kW do 53,85 kW při A35/W7), množství chladiva (od 9,5 kg až 20 kg), minimální množství vody v aktivním okruhu (od 84 l až 214 l). Dalšími jsou např. provozní teplotní rozsah, výstupní teplota (vytápění a chlazení), provozní rozsah teplé vody, neposlední v řadě rozměry a provozní hmotnost.

Středněteplotní tepelná čerpadla ENBRA mohou být osazena difuzorem pro dosažení extrémně tichého chodu či doplněna o volitelné příslušenství – zcela intuitivní uživatelské rozhraní ovladače Hi-T2 v českém jazyce či volitelný GI modul (LT verze ve standardu) pro spínání bivalence a řízení přípravy TV.

Konfigurátor

Zkuste si sami navrhnout řešení pro vytápění a ohřev vody z pohodlí domova.

Více informací