Nejčastější dotazy

 

Co obsahuje fotovoltaická instalace?

Instalace společnosti ENBRA se skládá z těchto prvků:

• fotovoltaické panely

• střídač

• regulátor baterií BMS

• bateriový systém

• montážní konstrukce

Aby mohl být fotovoltaický systém instalován na domě a přinášel úspory, je nutné instalaci navrhnout, namontovat na střechu a připojit k síti.

 

Jaké rozlišujeme typy fotovoltaických panelů?

Nejběžnější modely fotovoltaických panelů jsou panely monokrystalické a polykrystalické. ENBRA nabízí panely monokrystalické. Hlavním rozdílem mezi těmito dvěma typy je výrobní technologie, která má vliv na jejich efektivitu. Monokrystalické panely jsou považovány za účinnější. Při výběru panelů je nutné vzít v úvahu potřebu energie, oslunění střechy a také plochu dostupnou pro montáž panelů.

 

Kolik energie vyrobí fotovoltaický systém?

Energie, kterou fotovoltaická instalace vyrobí, závisí na jejím jmenovitém výkonu měřeném v [kWp], orientaci střechy, sklonu střechy a umístění budovy. V České republice vyrobí fotovoltaická instalace o výkonu 1 kWp průměrně 1 000 kWh elektřiny za rok.

 

Je fotovoltaická instalace poruchová?

ENBRA poskytuje záruku 25 let na výkon fotovoltaických panelů. Panely nemají žádné pohyblivé části a zanedbatelné množství elektroniky, takže pravděpodobnost poruchy je velmi malá. Fotovoltaický systém, který je správně nainstalován, nepotřebuje prakticky žádnou další údržbu. Je vhodné dbát na pravidelné čištění fotovoltaických panelů, aby byla zaručena dlouhodobá účinnost instalace.

 

Co potřebuji k instalaci fotovoltaických panelů?

ENBRA nabízí fotovoltaické instalace do 10 kW, pro které není potřeba stavebního povolení ani správního rozhodnutí. U větších zařízení je nutné správní rozhodnutí. U všech typů instalací je povinnost oznámit instalaci provozovateli distribuční sítě.

 

Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, který rádi zodpovíme.

 KONTAKTUJTE NÁS

 

Konfigurátor

Zkuste si sami navrhnout řešení pro vytápění a ohřev vody z pohodlí domova.

Více informací