Jak si dobře vybrat kotel a nespálit se

Poradíme vám, jak si správně a chytře vybrat kotel a jeho dodavatele, abyste předešli v budoucnu nepříjemným překvapením a šetřili rozpočet.

Jak si chytře vybrat kotel pro vytápění vaší domácnosti.

Pro laika je těžké vybrat si v nepřeberné nabídce různých typů kotlů pro vytápění domácností a rodinných domů ten nejvhodnější. V podstatě představuje kotel pro většinu z nás jen „bílou krabici“.  A není se čemu divit. Technologický vývoj nabral šílené obrátky a vyznat se ve všech technických parametrech a vlastnostech bývá nadlidský úkol.

Jak si tedy vybrat chytře a nespálit se?

V první řadě je potřeba si uvědomit, že nepořizujete jen samotný kotel. Počítejte s tím, že s koupí kotle souvisí také jeho montáž a následné pravidelné revize a servis. Případy, kdy si lidé koupí kotel a teprve potom pracně shánějí firmu, která by jim ho namontovala a zprovoznila, nejsou zdaleka ojedinělé. Proto vybírejte dodavatele, který vám dokáže zaručit nejen dodávku kotle, ale i jeho montáž, uvedení do provozu, resp. pravidelné revize a také následný servis či náhradní díly.

Proč plynový kotel?

Plynový kotel je v dnešní době nejdostupnější a nejrychlejší volbou pro vytápění domácností, pokud je zaveden plyn.  Kombinuje v sobě rozumné pořizovací náklady a současně nízké náklady na provoz. Plynové kotle jsou prakticky bezúdržbové, takže v zásadě zapnete, nastavíte teplotu a hned topíte. Efektivnější jsou prakticky už jen tepelná čerpadla.

Proč si vybrat právě ENBRA kotel?

Naše plynové kondenzační kotle se řadí mezi špičku na trhu. Z hlediska výkonu a efektivity provozu splňují nejpřísnější standardy a také emisní normy. Vyrábějí se v Evropě a vyznačují se unikátní konstrukcí nerezového výměníku, který je prakticky nezničitelný, zaručuje vysoký výkon a hlavně dlouhou životnost. ENBRA kotle nabízíme ve velké šíři variant, výkonů a příslušenství. Takže ať už máte vymyšlené jakékoliv zapojení, jsme si jisti, že pro vás máme nejvhodnější řešení.

ENBRA kotle standardně umožňují snadné propojení se systémy  „chytré domácnosti“ a můžete je na dálku ovládat pomocí mobilní aplikace. Kromě toho také nabízí oddělenou regulaci výkonu vytápění a přípravu teplé vody, což vám dodatečně sníží provozní náklady. U kotlů s integrovaným zásobníkem pak díky patentovanému řešení připravují teplou vodu až o 10% úsporněji. Prostě není nad to být „chytrý“ a šetřit peněženku.

Komfort je důležitý a nespornou výhodou našich kotlů je velmi nízká hlučnost při provozu, což v domácnosti zaručeně oceníte. Díky kompaktnějším rozměrům, na rozdíl od většiny konkurentů, naše kotle nezaberou moc místa a vejdou se i do stísněných prostor.

Zaručujeme vám, že naše nabídka kotlů, potřebného příslušenství a náhradních dílů je z 90 % vždy skladem. Takže vše rychle bez otravného čekání, než vám za měsíc dojde náhradní díl z druhého konce světa. U nás máte vše nejpozději do druhého dne.

V ČR disponujeme sítí 150 montážních a servisních partnerů a revizních techniků. Naše partnery si pravidelně školíme a nekompromisně dbáme na maximální odbornost a profesionalitu, bez toho to dnes prostě nejde. Takže ať jste z Prahy nebo z Karviné, rozhodně vás nenecháme ve štychu.

Našim zákazníkům poskytujeme poradenství i další služby a vždy vycházíme vstříc a dokážeme vám poradit nebo pomoci. Díky vlastnímu projekčnímu oddělení třeba s vypracováním nebo konzultací vašeho projektu. Nebo vám celý projekt zrealizujeme na klíč, bez zbytečných starostí. Jsme odborníci, máme zkušenosti a zázemí ryze české firmy, která na našem trhu působí už celých 25 let. Věříme, že pro vás budeme chytrou volbou a zárukou kvality.

Pokud vás zrovna pálí problematika nejvhodnějšího vytápění vaší domácnosti nebo domu a nevíte si rady s výběrem nejlepšího kotle, neváhejte nás kontaktovat.

Rádi vám zcela nezávazně poradíme.

Vybírejte chytře, ať se vám žije lépe.


Volejte Katku
533 039 903

Připojené produkty

Konfigurátor

Zkuste si sami navrhnout řešení pro vytápění a ohřev vody z pohodlí domova.

Více informací