Omezený provoz během svátků
22.12. 2017
Vážení zákazníci, dovolujeme si Vás informovat, že ve dnech 23. 12. 2017 – 1. 1. 2018 je naše společnost z důvodu vánočních svátků uzavřena. Dne 2. 1. 2018 bude...
Čtěte více...
PF 2018
22.12. 2017
Přejeme všem krásné Vánoce a úspěšný rok 2018! 
Čtěte více...
Tepelná čerpadla a zima: Zamrznutí se bát nemusíte, a to ani u zařízení typu monoblok
22.11. 2017
Majitelé a zájemci o tepelné čerpadlo typu vzduch-voda mají často obavy z možného zamrznutí venkovních rozvodů. Moderní tepelná čerpadla v našich klimatických podmínkách...
Čtěte více...

Všechny novinky...

Kotlíkovou dotaci obdržely stovky našich zákazníků. Sporných případů je naprosté minimum

Kotlíkové dotace jsou velmi úspěšné a v současné době evidujeme více než 2000 žadatelů. Do dnešních dnů se nám také podařilo úspěšně zrealizovat cca 350 žádostí. Sporných případů, kdy instalace kotle neproběhla zcela ideálně, je naprosté minimum. Mezi tyto instalace patří i dnes medializovaný případ pana Michalíka, který náš kotel již téměř rok využívá, částku ve výši 85 tis. jsme však po něm dosud nevymáhali.

Ačkoli evidujeme již stovky úspěšně vyřízených žádostí našich zákazníků o kotlíkové dotace, nevyhnuli jsme se ani několika sporným případům, kdy instalace zařízení a vyřízení dotace neproběhla bez problémů. Jedním z nich je i medializovaný případ pana Michalíka, který prozatím nezískal dotaci na nový kotel na tuhá paliva. Problém s podáním žádosti vznikl na naší straně, kdy jsme dne 1. listopadu 2016 na Krajský úřad JMK podávali 106 žádostí. Z důvodu nedbalosti jednoho ze zaměstnanců, který již pro naši společnost nepracuje, nedošlo k podání žádosti pana Michalíka v daném termínu.

„Navrhli jsme panu Michalíkovi podání žádosti v dalším kole Kotlíkových dotací s tím, ať uhradí část nákladů a nechá si 20 % z částky jako zádržné, aby měl jistotu, že se případu budeme dále věnovat,“ popisuje postup firmy vůči panu Michalíkovi Karel Vlach, generální ředitel společnosti ENBRA. „Ve společnosti jsem provedl příslušná opatření, aby se podobný případ již neopakoval. Po panu Michalíkovi jsme částku ve výši 85 tisíc Kč dosud nevymáhali a vymáhat prozatím nebudeme, i přes to, že již téměř rok náš kotel využívá. Čekáme na další kolo Kotlíkových dotací, kde předpokládáme vyřešení celé situace“, dodává Karel Vlach.

Ačkoli jsou Kotlíkové dotace velmi žádané a úspěšné, zákazník na ně nemá žádný právní nárok a záleží jen na Krajském úřadě, zda žádost uzná či nikoli. Poptávka ze strany zájemců je však mnohem vyšší než je alokovaná částka určená pro dotační program Kotlíkové dotace. „Sporných případů je skutečné minimum a všem těmto zákazníkům nabízíme možnost získání kotlíkové dotace v dalším kole,“ doplnil Karel Vlach.